Najczęstsze błędy popełniane przy budowie domu szkieletowego

Najczęstsze błędy popełniane przy budowie domu szkieletowego
Chodź świadomość społeczeństwa decydującego się na budowę domów w technologii szkieletowej jest coraz większa, i coraz większa rzesza inwestorów jest świadoma tego z jakich materiałów należy budować domy w technologii szkieletowej, tak zdarzają się jeszcze inwestorzy dla których jest to wielka niewiadoma. Co gorsza spora część firm wykorzystuje tą niewiedzę inwestorów oferując im budowę domu w korzystnych cenach, kosztem zastosowania gorszej jakości materiałów, co w przyszłości będzie miało skutki uboczne pojawiające się z czasem w konstrukcji budynku.

Błędy popełniane przy budowie domu szkieletowego

Błąd nr 1

Zastosowanie niewłaściwego drewna do budowy domu szkieletowego. Używajmy do budowy domu drewna czterostronnie struganego i suszonego komorowo, certyfikowanego zgodnego z projektem !!!

Błąd nr 2

Nieprzemyślana konstrukcja. Często można spotkać się z elementami przewymiarowanymi, różnym rozstawem elementów, brakiem wiedzy na temat materiałów i technologii. W tym wypadku dużą rolę odgrywa projektant- konstruktor, który jest świadom technologii w jakiej jest wykonywany budynek szkieletowy.

Błąd nr 3

Źle zaprojektowane oraz błędnie wykonane ściany zewnętrzne często prowadzą do zawilgocenia konstrukcji oraz jej gnicia !!!

Błąd nr 4

Wykonanie izolacji gdy konstrukcja jest mokra!!! Przed przystąpieniem do wykonywania izolacji całej konstrukcji budynku, należy sprawdzić wilgotność drewna, a układanie izolacji rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac mokrych.

Błąd nr 5

Niedbały montaż paraizolacji i wiatroizolacji!!! Niedbałość w układaniu, brak zabezpieczenia przepustów instalacyjnych lub ich niewłaściwe zabezpieczenie. Mylenie folii paroizolacyjnej z wiatroizolacyjną, oraz brak stosowania odpowiednich taśm albo ich brak prowadzi do skutków ubocznych.

Błąd nr 6

Poddanie wiatroizolacji zbyt długo na działanie promieni słonecznych. Folie w szczególności są wrażliwe na działanie promieni UV. Przed pozostawieniem ich na działanie promieni UV należy zapoznać się z wytycznymi producenta, który to określa czas jaki folia może pozostać narażona na działanie promieni UV.

Błąd nr 7

Brak pełnego deskowania Pełen deskowanie pozwala dodatkowo usztywnić nie tylko dach ale i całą konstrukcję, a tym samym zwiększyć szczelność i trwałość krycia wstępnego.

Błąd nr 8

Brak właściwego podejścia! Często niewłaściwa firma, oraz inwestor który myśli, że wie wszystko 😊
Spis treści
Wybierz wymarzony projekt​

Darmowa wycena

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.