Chodź świadomość społeczeństwa decydującego się na budowę domów w technologii szkieletowej jest coraz większa, i coraz większa rzesza inwestorów jest świadoma tego z jakich materiałów należy budować domy w technologii szkieletowej, tak zdarzają się jeszcze inwestorzy dla których jest to wielka niewiadoma. Co gorsza spora część firm wykorzystuje tą niewiedzę inwestorów oferując im budowę domu w korzystnych cenach, kosztem zastosowania gorszej jakości materiałów, co w przyszłości będzie miało skutki uboczne pojawiające się z czasem w konstrukcji budynku.
Błędy popełniane przy budowie domu szkieletowego
Błąd nr 1
Zastosowanie niewłaściwego drewna do budowy domu szkieletowego. Używajmy do budowy domu drewna czterostronnie struganego i suszonego komorowo, certyfikowanego zgodnego z projektem !!!
Błąd nr 2
Nieprzemyślana konstrukcja.
Często można spotkać się z elementami przewymiarowanymi, różnym rozstawem elementów, brakiem wiedzy na temat materiałów i technologii. W tym wypadku dużą rolę odgrywa projektant- konstruktor, który jest świadom technologii w jakiej jest wykonywany budynek szkieletowy.
Błąd nr 3
Źle zaprojektowane oraz błędnie wykonane ściany zewnętrzne często prowadzą do zawilgocenia konstrukcji oraz jej gnicia !!!
Błąd nr 4
Wykonanie izolacji gdy konstrukcja jest mokra!!!
Przed przystąpieniem do wykonywania izolacji całej konstrukcji budynku, należy sprawdzić wilgotność drewna, a układanie izolacji rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac mokrych.
Błąd nr 5
Niedbały montaż paraizolacji i wiatroizolacji!!!
Niedbałość w układaniu, brak zabezpieczenia przepustów instalacyjnych lub ich niewłaściwe zabezpieczenie. Mylenie folii paroizolacyjnej z wiatroizolacyjną, oraz brak stosowania odpowiednich taśm albo ich brak prowadzi do skutków ubocznych.
Błąd nr 6
Poddanie wiatroizolacji zbyt długo na działanie promieni słonecznych.
Folie w szczególności są wrażliwe na działanie promieni UV. Przed pozostawieniem ich na działanie promieni UV należy zapoznać się z wytycznymi producenta, który to określa czas jaki folia może pozostać narażona na działanie promieni UV.
Błąd nr 7
Brak pełnego deskowania
Pełen deskowanie pozwala dodatkowo usztywnić nie tylko dach ale i całą konstrukcję, a tym samym zwiększyć szczelność i trwałość krycia wstępnego.
Błąd nr 8
Brak właściwego podejścia!
Często niewłaściwa firma, oraz inwestor który myśli, że wie wszystko 😊